magazin
A Mamma Miához hasonlóan nálunk is film készült egy rendkívül népszerű színpadi musical alapján. A Made in Hungária egyebekben is a műfaj nyugati…
továbbmagazin
Szerencsés az, aki ezen a héten sok időt tud tölteni a tévé előtt. Fábri Zoltán a holokauszt terhével szembesít, Makk Károly egy halált okozó orvos…
továbbmagazin
A napokban egész biztosan legtöbbet emlegetett magyar film, a Testről és lélekről mellett újabb Szabó opusok, Velencében díjazott Szőts-klasszikus,…
továbbmagazin
Nem mondhatni, hogy a magyar filmekben kifejezetten gyakran fakadnak dalra a szereplők, de fehér hollóként néha mégis felbukkan egy-egy zenés…
továbbhír
Pálfi György Final Cut című montázsfilmjét, Sipos József Kalandját és Fonyó Gergely Made in Hungária című musicaljét tűzi műsorra a napokban a római…
továbbhír
A II. Magyar Romantikus Filmvígjáték Fesztivál a 2011-es Európai Uniós magyar elnökség egyik legsikeresebb kulturális programját ismétli meg -…
továbbhír
Bukarestben a közönségdíjat vehette át Szabó Simon a Papírrepülőkért, Tarr Béla eddigi életművét tűzik műsorra egy litván filmfesztiválon, és…
továbbhír
Telluride-ban és Toróntóban jártak magyar alkotások, az osztrák Ebensee-ből a Kaméleon, az Immigrants, a Made in Hungária és a Szíven szúrt ország…
továbbhír
2010. június 4-6. között ismét megrendezik az Ünnepi Könyvhetet a Ráday utcában, ahol immáron ötödször jelentkeznek a dokumentumfilmesek, úgy is…
továbbhír
Az idei Cannes-i filmvásárt követően Németországban, Spanyolországban és Portugáliában már biztosan bemutatásra kerülnek magyar filmek a HungariCom…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié